Napište nám

Jsme specialisté na zdravotnický materiál a zvlhčovače vzduchu již od roku 1998.

 

O stránky pečuje SEO konzultant z týmu společnosti UNIWEB s.r.o. (webdesign Plzeň)

Injekční dávkovače

Injekční dávkovače jsou lineární pumpy řízené mikroprocesorem, které slouží k bezpečnému, přehlednému a přesnému nitrožilnímu podávání léků, farmak a léčiv. Uplatnění najdou zejména v nemocnicích na oddělení ARO, JIP a DIP. Některé z našich dávkovačů umožňují kaskádovité řazení (viz. obrázek vlevo).


Novinkou je přenosný injekční dávkovač, který lze vzhledem k malým rozměrům pohodlně nosit v batohu případně větší kapse. Tento cestovní dávkovač je napájený z vestavěné baterie a lze jej zakoupit v našem eshopu www.SZO.cz.


Lineární dávkovače dokáží z injekční stříkačky pomalu podle nastavení aplikovat lék do centrálního žilního systému.


Injekční dávkovače jsou medicínské přístroje pro řízenou infuzi farmak do těla pacienta pomocí jedné nebo více stříkaček (například zásobníků vyprazdňovaných zatlačováním jejich pístu) a u kterých je rychlost dávkování nastavena zdravotnickým personálem a indikována přístrojem jako objem za jednotku času.

Nabídka injekčních dávkovačů

Přenosný injekční dávkovač ONYX

PŘENOSNÝ INJEKČNÍ DÁVKOVAČ ONYX slouží k dlouhodobému podávání farmak v terénu. Jedná se o mobilní stříkačkovou pumpu (lineární dávkovač), napájenou ze 2 tužkových baterií. ONYX je skladný a lehký, dobře přenosný přístroj, který může pacient nosit s sebou ven. Dávkovač ONYX rovněž ocení DOMÁCÍ OŠETŘOVATELSKÁ PÉČE jako mobilní zdravotnickou výbavu. Pumpa pracuje s běžně dostupnými injekčními stříkačkami velikosti 2 – 5 – 10 – 20 ml. Injekční dávkovač ONYX umožňuje nastavení denního dávkovacího profilu nebo aplikaci extra dávek, tzv. BOLUSŮ. Součástí je PRAKTICKÁ KABELKA s popruhem na snadné nošení na těle nebo opasku, průhledný ochranný kryt a 2 alkalické baterie DURACELL. Rozměry přístroje: 17 x 6 x 2,5 cm / hmotnost 180 g včetně baterií.

 

Injekční dávkovač GRASEBY

Injekční dávkovač GRASEBY (lineární stříkačková pumpa) slouží k přesnému dávkování léků. Dávkovač je řízen microprocesorem, průtok léčiva reguluje peristaltický mechanismus. Ovládání injekčního dávkovače je digitální v rozsahu 0,1 až 200 ml/hod. (přesné dávkování kroku po 0,1 ml). Poruchy jsou signalizovány opticky i akusticky. Dávkovač je na stříkačky o velikosti 20, 30, 50 a 60 ml. Injekční dávkovač je napájený 230V a je zálohovaný baterií (nabitá baterie zajišťuje provozní dobu 3 hodiny), přístroj signalizuje slabou baterii.

 

Injekční dávkovač ARKUS

INJEKČNÍ DÁVKOVAČ ARKUS - 600 je stříkačková pumpa s vysokou přesností dávkování (+/-2%). Injekční dávkovač je řízený mikro-procesorem, ovládání je digitální v rozsahu 0,1 až 999 ml za hodinu (dávkování kroku po 0,1 ml). Hodnotu okluzního tlaku lze nastavit v rozmezí 100 –1200 mBar. Případné poruchy jsou signalizovány akusticky i opticky. Injekční dávkovač ARKUS je konstruovaný na běžně dostupné stříkačky o objemu 10, 20, 30, 50 a 60 ml. Přístroj je napájený 230V/9VA a zálohovaný baterií 12V/1,3A.

 

Injekční dávkovač KELLYMED

Injekční dávkovač KELLYMED je stříkačková dávkovací pumpa k přesnému podávání léčiv. Dávkovač je řízený mikro procesorem, ovládání je digitální v rozsahu 0,1 až 1300 ml za hodinu (přesné dávkování kroku po 0,1 ml). Eventuální poruchy jsou signalizovány akusticky i opticky. Injekční dávkovač KELLYMED je konstruovaný na stříkačky o objemu 10, 20, 30 a 50 ml. Injekční stříkačkový dávkovač je napájený 230V/15VA a zálohovaný baterií 9,6V/200mA.

 

Injekční dávkovač PILOT

INJEKČNÍ DÁVKOVAČ PILOT určený k nitrožilnímu podávání farmak zajišťuje přesné a plynulé dávkování. Digitální injekční dávkovač PATŘÍ DO VYŠŠÍ TŘÍDY mezi obdobnými výrobky. Používají se běžně dostupné stříkačky s objemem 10, 20, 50, 60 ml. Lze nastavit dva režimy objemu infúze: v dolním režimu 1,0 až 99,9 ml je krokování po 0,1 ml. V horním režimu 100 až 999 ml je krokování po 1 ml. Průtok 0,1 až 200 ml/hod, rychlost plnění max. 500 ml/hod, funkce BOLUS, stop a pauza, nastavení prahu výstrahy okluze. Napájení ze sítě 230V, vnitřní baterie 6V/1,3Ah (min. 7 hodin při 5 ml/hod), případně z externího zdroje 12-15V (v sanitkách). Možnost připevnění na rampu a vytvoření kaskádovoté sady 2 nebo 4 pump a napájení jedním síťovým kabelem.

Injekční dávkovač TERUMO

INJEKČNÍ DÁVKOVAČ TERUFUSION s velkým 4,3" barevným LCD displejem se vyznačuje jednoduchou obsluhou a snadným založením stříkačky, vysoce přesným dávkovacím režimem (přesnost max. +/- 1%). Rychlost dávkování je 0,1 ml až 1200 ml za hodinu, nastavitelné podávání BOLUSU v rozmezí 100 ml až 1200 ml / krokování 100 ml/hod. Nový model roku 2015 s automatickou detekcí velikosti stříkačky. Vestavěný akumulátor zajistí provoz pumpy po dobu 12 hodin. Jako spotřební materiál se používají běžně dostupné injekční stříkačky s objemem 5, 10, 20, 30 a 50/60 ml české výroby, což zaručuje levný a trvale ekonomický provoz.