Napište nám

Jsme specialisté na zdravotnický materiál a zvlhčovače vzduchu již od roku 1998.

 

O stránky pečuje SEO konzultant z týmu společnosti UNIWEB s.r.o. (webdesign Plzeň)

Uherskohradišťské nemocnice dostala nový plicní ventilátor

08.02.2017

Prezidentka Nadačního fondu Kapka Naděje Vendula Pizingerová spolu s ředitelkou fondu Elen Švarcovou předaly oficiálně dětskému oddělení Uherskohradišťské nemocnice plicní ventilátor. Ten už po nějakou dobu funguje na dětské JIP.
Uherskohradišťské nemocnice dostala nový plicní ventilátor

Ventilátor pomůže dětským pacientům při selhání efektivního dýchání

Ventilátor v ceně 350 tisíc korun už po nějakou dobu na dětské jednotce intenzivní péče funguje. "Je určen převážně těm dětským pacientům, u kterých došlo k selhání efektivního dýchání, a to z důvodu těžké infekce dýchacích cest a plic, při zhoršené průchodnosti dýchacích cest, nebo po vdechnutí zvratků. Dále je například využíván pro děti po těžkém úrazu, které je nutno uvést do umělého spánku. Tyto pacienty pak transportujeme do fakultních nemocnic vyššího typu k dalšímu ošetření a léčbě," uvedla zástupkyně primáře dětského oddělení MUDr. Irena Baroňová.

 

První takový přístroj na dětské JIP

Jedná se o první takový přístroj na dětské JIP, během léčby malých pacientů na ventilátoru spolupracují lékaři dětského oddělení také s ARO lékaři. Ti v minulosti v případě potřeby používali na dětském oddělení transportní ventilátor. Každoročně může plicní ventilátor pomoci až dvaceti dětem.

 

"S Uherskohradišťskou nemocnicí spolupracujeme už od roku 2003, celkem jsme za tu dobu financovali pořízení přístrojů v hodnotě více než dva miliony korun," dodala prezidentka NF Kapka naděje Vendula Pizingerová.

 

Poznámka redakce: Dodavatelem zdravotnické techniky, lékařských přístrojů a desinfekčních prostředků pro nemocnice a zdravotnická zařízení v celé ČR je plzeňská firma KRÁSNÝ - zdravotnická technika s.r.o.

 

Zdroj: Tiskové centrum Uherskohradišťské nemocnice

Přejeme vám pevné zdraví a hezký den!

Tým společnosti KRÁSNÝ - zdravotnická technika s.r.o.

Kontakty: Google+ nebo email: krasny@szo.cz