Napište nám

Jsme specialisté na zdravotnický materiál a zvlhčovače vzduchu již od roku 1998.

 

O stránky pečuje SEO konzultant z týmu společnosti UNIWEB s.r.o. (webdesign Plzeň)

Dětská chirurgická poradna nově otevřena v Písecké nemocnici

08.11.2016

Od letošního října nově otevřena dětská chirurgická poradna v Nemocnici Písek, a. s.
Dětská chirurgická poradna nově otevřena v Písecké nemocnici

Ambulance dětské chirurgie v Písku

Problematice dětské kýly, kožních a podkožních útvarů, vrostlých nehtů, nesestouplých varlat, přirostlé předkožky, dlouhodobých bolestí břicha u dospívajících, žlučových kamenů a dalších potíží se věnuje ambulance dětské chirurgie, která je od letošního října otevřena v Nemocnici Písek, a. s. V poradně ordinuje nová primářka chirurgického oddělení písecké nemocnice MUDr. Marta Horáková, držící vedle chirurgie obecné i atestaci z chirurgie dětské.

 

Poradna sídlí v příjemných prostorách ambulantního traktu dětského oddělní a je otevřena vždy v úterý od 9.00 do 11.00. Do poradny lze objednávat děti od narození až do osmnácti let věku. Zdravotníci zde poradí, zda lze potíže dětí vyřešit operací, zajišťují pooperační ambulantní péči, ale také sledují dětské diagnózy, a to i dlouhodobě. V případě potřeby je poradna schopna zajistit návaznou péči na pracovišti vyššího řádu.

Dětská chirurgie je specifická

Dětská chirurgie, na rozdíl od dospělé, je specifická v tom, že veškeré úkony probíhají tempem přizpůsobeným dítěti. Pro některé děti může být návštěva stresujícím zážitkem, proto jsou naše prostory pro děti i rodiče vlídné a klidné. Dětem trpělivě nasloucháme a dáváme jim prostor, aby samy popsaly své obtíže. Spolupracujeme s rodinou, aby se děti na návštěvu těšily. Snažíme se je nestresovat zbytečným bolestivým vyšetřením, které provádíme jen v nezbytných případech a po důkladném vysvětlení přizpůsobeném věku, na které překvapivě malí pacienti dobře reagují," uvedla primářka Horáková.

Spolupráce s rodiči je nezbytností

Podle Marty Horákové je při řešení dětských chirurgických potíží nezbytná spolupráce s rodiči, kteří se o své děti logicky bojí a často jsou pod vlivem mylných informací ve zbytečném stresu. „Rodiče nabádáme, aby se nás ptali a diskutovali. Vždy je lepší přijmout informace od odborníků, než se spoléhat na zdroje veřejně dostupné. Komunikace je pro nás velmi důležitá a poskytnutí prostoru pro rozhovor je naší prioritou. Nejedná-li se o akutní případ, je vždy lepší se objednat, aby bylo zaručeno dostatek prostoru a času na vyšetření a pohovor," doplnila primářka.

Chirurgická ambulance pod vedením zkušené lékařky

MUDr. Marta Horáková má specializaci z dospělé i dětské chirurgie. Pracovala pět let na Oddělení dětské chirurgie Oblastní nemocnice Kladno a v rámci své předatestační přípravy strávila několik měsíců na oddělení Dětské chirurgie Fakultní nemocnice Motol a ve Fakultní Thomayerově nemocnici. „Dětská chirurgie v Nemocnici Písek má tak další pokračovatele a historická kontinuita péče je zajištěna. Nová primářka chirurgie disponuje potřebným specializačním vzděláním i dostatečnou dobou praxe," sdělil ředitel písecké nemocnice MUDr. Jiří Holan, MBA.

 

Vznik poradny vítá i zřizovatel nemocnice Jihočeský kraj. „Existence chirurgické poradny pro děti nebývá standardem v nemocnicích okresního typu. Proto ji vnímáme jako krok kupředu a aktivitu, na které písecká nemocnice bude moci do budoucna stavět," řekl jihočeský hejtman Jiří Zimola.

 

Poznámka redakce: Lékaři Nemocnice Písek, a. s. si zaslouží uznání a obdiv díky svým profesionálním chirurgickým zákrokům. Během operací je nutné, aby byl operační sál plně vybaven špičkovými lékařskými přístroji jako jsou například chirurgické odsávačky či elektrokautery, které dokáží čistě odstranit nežádoucí tkáň a zastavit krvácení bez karbonizace. Další důležité přístroje, které na operačním sále nalezneme, jsou EKG přístroje pro vyšetření aktivity myokardu.

Přejeme vám i dětem pevné zdraví!

Tým společnosti KRÁSNÝ - zdravotnická technika s.r.o.

Kontakty: Google+ nebo email: krasny@szo.cz